Poznaj siebie. Test osobowości.


Testy psychologiczne

Ten test nie kształtuje Twojej osobowości, a tylko próbuje ją odgadnąć na podstawie Twoich odpowiedzi.
Ustosunkuj się do poniższych stwierdzeń, dokonując w każdym przypadku wyboru tego (tylko jednego) opisu, który najbardziej Ciebie charakteryzuje. Musisz odpowiedzieć na wszystkie pytania. Po zakończeniu testu przeczytaj interpretację Twojego wyniku.

Jeśli Twój wynik to 0 – 40 punktów:
Masz niestety sporo kompleksów. Im mniej punktów, tym jest ich więcej i w większym stopniu utrudniają Ci życie. Co istotne – w dużym stopniu sam(a) ponosisz winę za ten stan rzeczy. Myślisz o sobie w kategoriach negatywnych. Koncentrujesz się na słabościach, niedociągnięciach i wadach. Stale walczysz ze sobą i nie jest Ci z tym dobrze. To prowadzi tylko od umocnienia kompleksów, komplikuje dodatkowo Twoje stosunki z ludźmi. Każdy ma czasem kłopoty ze sobą, ale to jeszcze nie koniec świata. Spróbuj dla odmiany pomyśleć o sobie w kategoriach pozytywnych. Koncentruj się na tym, co w Tobie silne, ciepłe, miłe i radosne. Jest szansa, że wkrótce dostrzeżesz zmianę w swoim podejściu do siebie i świata i staniesz się osoba bardziej zadowoloną z życia. Odrzuć żal, gorycz, pretensje i uśmiechnij się!

Jeśli Twój wynik to 41 – 80 punktów:
Masz wszelkie szanse na to, żeby dobrze sobie radzić ze swoimi kompleksami w sposób przystosowawczy. Starasz się patrzeć na siebie bez egzaltacji, na ogół kompleksy nie przeszkadzają Ci żyć – im więcej masz punktów, tym mniej Ci przeszkadzają. Niebezpieczne jest tylko to, że czasem boisz się myśleć o sobie, wycofujesz się, robisz uniki, za wszelką cenę nie dopuszczasz do konfliktów. W ten sposób nie możesz ich rozwiązać, kiedy się pojawiają, a pojawiać się muszą, to nieuniknione. Uważaj – chowanie głowy w piasek nie jest strategią przyszłościową i rzadko przynosi coś dobrego poza chwilowym obniżeniem napięcia. Zresztą od siebie nie można uciec. Pamiętaj – jesteś człowiekiem mocnym i dasz sobie radę. Trochę odwagi!

Jeśli Twój wynik to 81 – 130 punktów:
Jesteś osobą niepozbawioną kompleksów, jak każdy normalny człowiek, ale radzisz sobie doskonale – tym lepiej, im więcej masz punktów. Oceniasz postępowanie własne i innych ludzi w sposób wyważony i obiektywny. Pogoda ducha i spokój pomagają Ci zwalczać przeciwności losu. Nie poddajesz się, uznając, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Trzymasz swój los we własnych rękach ze świadomością, że tylko od Ciebie, jak potoczy się Twoje życie. Nie zdajesz się na łut szczęścia i przypadek. Może dlatego los Ci sprzyja. A przy tym stanowisz urocze, przemiłe towarzystwo. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, nie słuchaj go, na pewno sam ma masę kompleksów i skrzywioną perspektywę. Tak trzymaj!

Jeśli Twój wynik to 131 – 180 punktów:
Sądzisz, że w ogóle nie masz kompleksów, nie oszukuj się to niemożliwe. Lepiej wiedzieć o sobie więcej i „brać byka za rogi”, kiedy sytuacja tego wymaga, niż powtarzać sobie z uporem: „wcale nie mam kłopotów, nie boję się, wszystko jest OK”. Wymyślony przez Ciebie obraz świata i własnej osoby może stać się czynnikiem obniżającym Twoje możliwości przystosowawcze. Posłuchaj czasem zdania innych ludzi na Twój temat, pozwól im na szczerość. Może dowiesz się o sobie czegoś, co pozwoli bardziej realistycznie spojrzeć na własną osobę. Samooszukiwanie się jest szkodliwe, ponieważ ostatecznie prowadzi do wzrostu napięcia i stałego uczucia niepokoju. Możesz zacząć cierpieć na różne dolegliwości i bóle, chociaż lekarze stwierdzą, że z medycznego punktu widzenia jesteś osobą zdrową. Spróbuj polubić siebie takim(ą) jakim(ą) jesteś, zaakceptuj siebie. Nie warto bać się własnych słabości. Kompleksy są po to, żeby je zwalczać lub polubić. Stać Cię na jedno i drugie.


Na naszych stronach wykorzystujemy ciasteczka (cookies).    Dowiedz się więcej   OK