Lech Nawrocki


Biografia i wybrane aforyzmy

Lech Nawrocki człowiek o wielu talentach urodził się w 1950 w Poznaniu. Jest emerytowanym profesorem Politechniki Opolskiej. Autor lub współautor wielu oryginalnych recenzowanych artykułów naukowych i książek, kilkuset artykułów popularnonaukowych oraz innych publikacji, głównie z zakresu produkcji zwierzęcej.

Z zamiłowania jest badaczem zachowań zwierząt, zarówno dziedziczonych, jak i nabytych, ich aspektem przystosowawczym, rozwojem osobniczym, orientacją przestrzenną i zachowaniami społecznymi. Specjalizuje się w zakresie dobrostanu zwierząt.
Za podręcznik akademicki „Technika a dobrostan bydła” otrzymał nagrodę „Złote Pióro – Rolnicza Książka Roku 2010”.
Brał udział w wielu konferencjach naukowych w Polsce i na świecie.
Współautor dwóch patentów. Przeprowadził kilkaset szkoleń rolników w całej Polsce. Wykształcił wielu inżynierów, był promotorem prac doktorskich. Recenzował artykuły naukowe. W ramach pracy redakcyjnej opracował teksty setek artykułów popularnonaukowych, jest redaktorem naczelnym kwartalników: „Krajobrazy kultury” oraz „Bydło mięsne”.
Lech Nawrocki jest rówież autorem drobnych form literackich. Debiutował w 1991 w „Gazecie Poznańskiej” i w „Przekroju”, gdzie przez wiele lat ukazywały się jego aforyzmy.
Wydał: „Aforyzmy bez charyzmy”, „Faramuszki do poduszki”, „Fraszki, Faramuszki – przygaduszki”, „Piosenki dla dzieci – śpiewnik wraz z płytą”, „Faramuszki ni z gruszki ni z pietruszki”, „Wiersze na boku”, „Moje trzy grosze”, „Tak albo nie”, „Świeże faramuszki”, „Przygody świnki Ino Inki”, Myślałby kto”, „Bujdobajki”, „Psy z Psocina” i „O leniwcu Niespieszku i inne opowiadania”.Jego aforyzmy znalazły się w wydanej w 2005 roku „Wielkiej Księdze Myśli Polskiej” oraz wielu almanachach.


Sprawdź swoją zdolność logicznego myślenia
Wystarcza wiedza z podstawówki,
ale czy wykonasz chociaż połowę zadań?

Lech Nawrocki jest także kompozytorem, głównie muzyki jazzowej. Pisze muzykę do tekstów poetyckich i kabaretowych (ponad 200 piosenek), które wykonywane są na koncertach oraz w przedstawieniach przez zawodowych aktorów i muzyków. Jego utwory wykorzystują także szkoły muzyczne – grają je dzieci i młodzież. Wydał siedem zeszytów nutowych na fortepian oraz kilka płyt z udziałem wybitnych muzyków polskich.
Jest kierownikiem artystycznym zespołów muzycznych: „Integranci”, w którym gra na gitarze basowej i pisze muzykę, „Aliquot”, w którym gra na instrumentach klawiszowych. Zespół „Aliquot” wykonuje tylko piosenki autorskie Lecha Nawrockiego.
Lech Nawrocki został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Od 2009 członek Zrzeszenia Dziennikarzy Polskich Oddział w Poznaniu.
Od 2011 członek Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Opracował Admin korzystając ze strony internetowej ZLP w Poznaniu

Aforyzmy Lecha Nawrockiego


Więcej aforyzmów Lecha Nawrockiego

Na naszych stronach wykorzystujemy ciasteczka (cookies).    Dowiedz się więcej    OK