Co kupić na prezent?

Prezenty dla męża i żony, rodziców, dziadków, kobiet, mężczyzn, młodzieży i dzieci

Jak wybrać trafiony prezent?

Co kupić na prezent? Wielokrotnie musimy zmierzyć się z tym problem. Im bliżej do dnia X, tym bardziej nerwowo przeszukujemy Internet. Czy jest to konieczne? Moim zdaniem nie! Istnieją prezenty uniwersalne. Dla mężczyzny będzie to najnowszy model Ferrari a dla kobiety Toyota Rav 4 najlepiej z bagażnikiem pełnym biżuterii.
Co zrobić, jeśli osoba, którą chcemy obdarować, ma już te drobiazgi? No cóż, musisz się wysilić na oryginalność, bo prezent ma być niespodzianką, a przynajmniej miłym zaskoczeniem.
Jesteśmy różni, a to bardzo ułatwia dopasowanie właściwego prezentu. Osobę, którą zamierzamy obdarować, trzeba właściwie „zdiagnozować”.
Pierwszym krokiem jest ustalić płeć. W dzisiejszych czasach mamy duży wybór płci, ale proponuję pozostać przy dwóch, tych o wiekowych tradycjach.
Następnie musimy wiedzieć ile lat ma osoba, dla której szukamy prezentu. To może być drobny problem, ponieważ większość kobiet ma poniżej 39 lat, a przynajmniej tak twierdzą. Wiek nie musi być precyzyjnie ustalony, wyjątek stanowi prezent urodzinowy, na przykład na „40”.
W tym miejscu większość poradników pod tytułem „Jak wybrać trafiony prezent?” poradzi skupienie się na zainteresowaniach osoby, którą zamierzamy obdarować. Ja uważam, że ważniejsze jest rozeznanie rzeczywistości, w jakiej żyje adresat prezentu. Co innego sprawi radość osobie od lat zamieszkującej w niedużym dworku, ale z dużym parkiem, a coś zupełnie innego komuś, kto właśnie wydobył się od teściowej do własnego, ale ciasnego M.
Prezent nie musi, ale powinien być praktyczny. Nic tak nie wymusza naszych oczekiwań i potrzeb jak aktualna sytuacja. Pora rozszyfrować upodobania i hobby osoby, dla której szukamy prezentu. Nic prostszego. Najczęściej sama dużo mówi na temat swoich pasji. Jeśli jednak brak Ci pewności logujesz się na Facebooka, wchodzisz na profil wybranej osoby i już wszystko wiesz. Jakie lubi filmy, książki, muzykę, do jakich grup tematycznych należy. A co jeśli... Nie, nie. Nie ma takiej opcji. Pamiętaj, kogo nie ma na Facebooku, ten nie żyje. Po co dla nieżyjących szukać prezentu?
Teraz musicie odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania. Kim jest dla Was osoba, dla której szukacie prezentu? Ile pieniędzy możecie przeznaczyć na prezent?
Ostatni krok – najtrudniejszy, to wybór prezentu.

Prezenty dla żony lub męża.

Pozornie najlepiej znają się małżonkowie i najłatwiej powinni uporać się z problemem wzajemnych prezentów.Sugeruję, żeby prezent czy to dla niej, czy dla niego był zawsze... wspólny. To wzmocni relacje między Wami. Ona lubi tańczyć? Idź z nią na kurs tańca. On chciałby się przejechać quadem w ekstremalnych warunkach? Jedź z nim. Kup książkę, ale taką, którą przeczytacie oboje.
Są też gotowe szablony. Ona jemu podręcznik „Domowy majsterkowicz” lub zestaw kosmetyków samochodowych on jej nową patelnię albo... też zestaw kosmetyków. Po jednym do stóp, nóg, tyłka, biustu i twarzy.
Jest jeszcze jedna opcja, pewnie najrozsądniejsza. Powiedzieć sobie wzajemnie, patrząc w oczy: „Jesteś najlepszym prezentem, jaki mogłam/mogłem dostać w życiu i innego już nie potrzebuję”. W ten sposób oszczędzicie sporo czasu i pieniędzy.

Prezenty dla rodziców i dziadków.

Dziadkowie to szczególna grupa. Z ich ust najczęściej słyszycie: „Ja wszystko mam, ja już niczego nie potrzebuję”. Oni potrzebują Was. Nie SMS-a z głupawym wierszykiem, czy telefonu w stylu „Kocham cię babciu, jak tylko trochę się wyrobię, to na pewno Cię odwiedzę”. Dla babci i dziadka czas musicie znaleźć. To może być wasza ostatnia u nich wizyta.
Zaproście np. dziadków do teatru. Babcia pójdzie do fryzjera, dziadek włoży garnitur, poczują, że mają święto.
Wątpię, czy sprawicie radość dziadkom prezentami w rodzaju: pudełko z alarmem przypominającym o konieczności wzięcia lekarstwa, pseudo medykamentami rzekomo poprawiającymi pamięć i koncentrację, czy odbudowującymi chrząstkę stawową albo preparatami do protez.
Co kupić rodzicom? Tu decydujący jest ich wiek. Jeśli wasi rodzice są przed „50”, to pamiętajcie o jednym... to są młodzi ludzie. Mogą i powinni korzystać ze wszystkich uciech i przyjemności. Jeśli sądzicie, że wasza 49-letnia mama ucieszy się z ciepłych bamboszy, to niestety coś wam się pomyliło.
Jeśli wasi rodzice są po „50”, to nie oznacza, że potrzebują telefonu dla seniora. Być może wasz ojciec właśnie zaczął myśleć o zrobieniu prawa jazdy kategorii A.

Prezent dla kobiety.

Prezenty dla pań to nie lada wyzwanie, jednak jeżeli znamy upodobania konkretnej kobiety, będzie łatwiej.Odradzam kupowanie ubrań. Trudno trafić dokładnie w gust, markę, kolor i rozmiar.
Bieliznę, szczególnie erotyczną, może kupić tylko najbliższy mężczyzna. Taki prezent od np. „najlepszej przyjaciółki” jest wieloznaczny i przez to nietaktowny.
Kosmetyki to prezent, z którego ucieszy się większość pań. Znam taką panią, którą najbardziej ucieszyłyby kosmetyki... do motocykla.
W wielu drogeriach znajdziecie gotowe zestawy kosmetyków dla kobiet.
Bez względu na to, jakie kosmetyki wybierzesz, zrezygnuj z kremów odmładzających, aby w uroczystym dniu nie przypominać o nieubłaganie upływającym czasie.
Perfumy podobnie jak odzież obarczone są sporym ryzykiem. Nie znając upodobań, wybierz perfumy markowe o bardzo delikatnym zapachu.
Sprawdzonym od stuleci prezentem dla kobiet jest biżuteria.
Biżuteria powinna być delikatna, prawie niewidoczna, albo wyglądająca jakby kosztowała milion dolarów.Jeśli nie biżuteria to może ekskluzywne pudełko... na biżuterię.
Pamiętajmy o kochanych „szarych myszkach” niegustujących w żadnych mazidłach, pachnidłach, błyskotkach, które nie lubią wyglądać jak choinka w Boże Narodzenie.
Uniwersalnym prezentem dla wszystkich kobiet jest dobrej klasy depilator.


Najlepsze prezenty dla kobiet

Prezent dla mężczyzny.

Przy wyborze prezentów dla mężczyzn nie wolno zapominać, że mężczyzna to duży chłopiec. Fajne klocki lub kolejka elektryczna na pewno ucieszą każdego prawdziwego mężczyznę.
Jeśli jest już posiadaczem klocków czy kolejki albo korzysta z zasobów syna, robi się kłopot.
Tak wiem, można kupić: koszulę, skarpetki, krawat, pasek, portfel, zegarek, ale... on to wszystko już ma.
Podobno współcześni mężczyźni dzielą się na majsterkowiczów i gadżeciarzy. Mam wrażenie, że tych drugich jest więcej. W takim razie najlepiej kupić jakiś najnowszy gadżet elektroniczny będzie to gwarancja sukcesu, ale może znacznie uszczuplić wasze zasoby finansowe.
Każdemu mężczyźnie przyda się pianka do golenia i łagodzący podrażnienia krem. Z droższych rzeczy można kupić dobrą maszynkę, najlepiej do robienia pieniędzy, ale ostatecznie może być do golenia.
Podobno żaden mężczyzna nigdy się nie obraził, jak dostał flaszkę dobrego alkoholu.

Prezenty dla młodzieży.

Gry, gry, gry i jeszcze raz gry. Część młodzieży nawet szkołę traktuje jak grę... między nimi, rodzicami i nauczycielami.Wybierając prezent dla młodzieży, nie zapominajcie o magicznym słowie „obciach”.
Czy jesteś milionerem, czy tyrasz za trzy tysiące, pamiętaj, że małolat może chodzić tylko w markowych butach za minimum dziewięć stów.
Do małolaty wspaniale pasuje najnowszy ajfon oczywiście w odpowiednim etui np. z 24-karatowego złota. Taki telefon świetnie prezentuje się na stoliku w McDonald's.
Jeśli dziewczyna lub chłopak mają sprecyzowane zainteresowania, masz szczęście. Nawet niedrogi, ale „tematyczny” prezent sprawi im radość.

Prezenty dla dzieci.

Upominki dla dzieci to najczęściej zabawki, które należy kupować mądrze, kierując się troską o rozwój dziecka. Nie pozwól wmówić sobie współczesnych bredni, że chłopcy powinni bawić się lalkami. Mogą, ale z moich obserwacji wynika, że prędzej urwą lalce nogę niż będą ją przytulać i czesać, jak robią to dziewczynki.
Kupuj rzeczy dostosowane do wieku dziecka. Nie przekonuj siebie, że twój 3-letni syn odziedziczył inteligencję po tobie i da sobie radę z zabawką przeznaczoną dla dzieci, które ukończyły 6 lat.
Dbaj, żeby prezent dla dziecka nie był „jednorazowy” i przede wszystkim wzbudził autentyczną ciekawość.
Z upływem czasu dziecko rośnie, rozwija się fizycznie, psychicznie i emocjonalnie, zmienia zainteresowania, a w konsekwencji także zabawki – niektóre z nich należą jednak do specjalnej kategorii tych, którymi dziecko bawi się długo i chętnie.Jednym z najlepszych prezentów dla chłopca czy dziewczynki są klocki.
To jedna z zabawek, która wszechstronnie wspiera rozwój dziecka.
Klocki wzmacniają koordynację wzrokowo-ruchową, wyobraźnię przestrzenną, uwagę oraz pamięć. Dzieci potrafią godzinami tworzyć z klocków „własny świat”.
To nie muszą być oryginalne klocki Duplo, lub Lego, ale dobrze, jeśli do nich pasują. Ważne, żeby klocki były porządnie wykonane.

Krótkie podsumowanie.

Pieniądze to prezent najbardziej praktyczny, ale taki upominek nie będzie radosną niespodzianką.
Pamiętaj, że wybierając prezent, nie możesz kierować się własnym gustem.
Zadbaj o ciekawe opakowanie, dołącz piękne, wzruszające życzenia.
Drogi prezent robi wrażenie, ale może wprawić osobę obdarowaną w zakłopotanie i niekoniecznie sprawi radość większą niż znacznie tańszy upominek.
Nieśmiertelnym prezentem dla każdego jest książka. Czy to będzie książeczka z obrazkami, fantastyka, opowieść epicka czy album z malarstwem nie zapomnij o dedykacji.
Pomyśl nad detalami prezentu. Decydując się np. na zakup zegarka, warto zastanowić się nad jego rozmiarem. Osoba o szczupłych rękach nie będzie wyglądała dobrze z dużym zegarkiem. Dla kobiet szukaj zegarka w kolorach pastelowych.
Unikaj „śmiesznych gadżetów”. One czasem rzeczywiście są śmieszne, ale bardzo niepraktyczne.
Zastanów się, czy możesz wykonać prezent sam. Prezenty, w które bliska nam osoba włożyła sporo pracy i czasu, bardzo cieszą i pokazują szczere zaangażowanie.
Wybierając prezent, pamiętaj, że chcesz sprawić obdarowanym prawdziwą radość i przyczynić się do spełnienia ich małych i większych marzeń.